Sort by

Laura has logged 74 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
My Father Is an Airplane

My Father Is an Airplane

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Croods

The Croods

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Men from Mars

Men from Mars

2018
×
Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry