isaac has logged 30 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Signs

Signs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry