isaac has logged 38 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★½
Edit this entry  
20
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Edit this entry  
07
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry