Sort by

isaac has logged 257 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Read the review Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
Read the review Edit this entry  
15
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry