Sort by

Mark has logged 391 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jane

Jane

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Edit this entry  
23
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Billy Star

Billy Star

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Midwinter Hue

Midwinter Hue

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Edit this entry  
11
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
Edit this entry  
07
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eden

Eden

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Step

Step

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Girl, She Is 100%

A Girl, She Is 100%

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Again

Home Again

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Good Time Girls

The Good Time Girls

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Only the Wind Is Heard

Only the Wind Is Heard

2017
×
Edit this entry  
18
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mudbound

Mudbound

2017
×
Edit this entry  
16
Swimmer

Swimmer

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lira's Forest

Lira's Forest

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Unrolling Event

Unrolling Event

1965
×
★★
Edit this entry  
13
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Come Swim

Come Swim

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry