Sort by

Mark has logged 32 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Colossal

Colossal

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cursed

Cursed

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Room

The Room

1972
×
★★★
Edit this entry  
17
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★½
Edit this entry  
14
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Girl, She Is 100%

A Girl, She Is 100%

1983
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry