Mark has logged 31 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ponce de León

Ponce de León

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Feast

Feast

2014
×
★½
Edit this entry  
20
The Memory of Fountain

The Memory of Fountain

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tall Enough

Tall Enough

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ascent

Ascent

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lizard of OZ

The Lizard of OZ

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rolling

Rolling

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mobile Men

Mobile Men

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
42

42

2009
×
★★
Edit this entry  
04
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ismael's Ghosts

Ismael's Ghosts

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spacy

Spacy

1981
×
★★★½
Edit this entry