Mark has logged 37 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
While the Water Runs Red

While the Water Runs Red

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Surroundings

Surroundings

×
★★★½
Edit this entry  
21
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Réveil Botanique

Réveil Botanique

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
the orange hid its purple

the orange hid its purple

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Porto

Porto

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Substance

Substance

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Memories Lost and Found

Memories Lost and Found

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Rhythm

Rhythm

1957
×
★★★
Edit this entry