Mark has logged 206 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
28
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
Edit this entry  
10
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Eden

Eden

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cold War

Cold War

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Blue

Blue

2018
×
Edit this entry  
07
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read prior review Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★½
Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★½
Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
Read prior review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry