Mark has logged 21 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
Edit this entry  
26
Love

Love

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Insult

The Insult

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Snowballs

Snowballs

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
Edit this entry  
07
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Loss

Loss

2018
×
Edit this entry  
04
Only Blood Relates Us

Only Blood Relates Us

2018
×
Edit this entry  
03
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry