• Maleficent

    ★★★

  • The Rover

    ★★★★½

  • Noah

    ★★★½

  • Chef

    ★★★★½

  • Non-Stop

    ★★★½

  • The Raid 2

  • Sword Art Online: Extra Edition

    ★★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★★★

  • Beyond the Memories

    ★★★½

  • Daily Lives of High School Boys

    ★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★½

  • Kick-Ass 2

  • Pacific Rim

    ★★★★★

  • Gintama: The Final Chapter - Be Forever Yorozuya

    ★★★★★

  • Despicable Me 2

  • Monsters University

  • Now You See Me

    ★★★★★

  • Epic

  • Iron Man 3

  • Oblivion

    ★★★★½

  • The Croods

  • Warm Bodies

    ★★★½

  • One Piece Film: Z

  • Habibie & Ainun

  • 5 cm

  • Django Unchained

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★½

  • A Werewolf Boy

  • Cloud Atlas

    ★★★★½

  • Taken 2

    ★★½

  • Hotel Transylvania

  • The Four

  • Ice Age: Continental Drift

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • Brave

  • Abraham Lincoln: Vampire Hunter

  • Paperman

  • Prometheus

    ★★★½

  • The Dictator

  • Men in Black 3

  • Curfew

  • Ranma ½

    ★★★½

  • A Very Harold & Kumar Christmas

  • The Raid

  • Horrible Bosses

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Kung Fu Panda 2

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★★

  • Fast Five

  • One Piece 3D: Straw Hat Chase

  • Limitless

  • Shaolin

  • Tangled

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Super

  • Sang Pencerah

  • Despicable Me

  • The Legend Is Born: Ip Man

  • Toy Story 3

  • Prince of Persia: The Sands of Time

    ★★★★

  • Iron Man 2

  • One Piece: Strong World Episode 0

  • Gintama: The Movie

    ★★★★

  • Ip Man 2

    ★★★★

  • Nodame Cantabile: The Movie II

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★