• Gradations I-II

    ★★★★★

  • Taylor Swift – Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Rebecca

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Murder Trip

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Rising Phoenix

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Strasbourg 1518

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Some Kind of Connection

    ★★★★

  • France Against the Robots

    ★★★

  • Days

    ★★★★★

  • The Woman Who Ran

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • 365 Days

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Apiyemiyekî?

    ★★★★

  • Cuties

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • The Translators

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • The Fall

  • The Forest of Love

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Knives Out

    ★★

  • Hustlers

    ★★

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★

  • Martin Eden

    ★★★★★

  • Wasp Network

    ★★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Ema

    ★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • The Fanatic

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • The Truth

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Nimic

  • Planet of the Humans

    ★★

  • Anima

    ★★★