RSS feed for Ilana
  • Cats

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • The Tree House

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • I Was at Home, But...

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • The Week Of

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • La Flor

    ★★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★

  • Christmas Inheritance

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Zama

    ★★★★

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • The Green Fog

    ★★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • The Little Hours

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Snowden

    ★★

  • Jackie

    ★★★

  • Lion

    ★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★

  • Sully

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Blair Witch

    ★★

  • Colossal

    ★★★

  • Independence Day: Resurgence

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Elle

    ★★★★★

  • The Neon Demon

    ★★

  • Personal Shopper

    ★★★★