Sort by
  • Decision to Leave

    ★★★★

  • The Life and Movies of Erşan Kuneri

    ★½

  • Business Proposal

  • The Batman

    ★★★½

  • Love Tactics

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

  • Luca

    ★★★½

  • Doom at Your Service

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★

  • WandaVision

  • Horimiya

  • The Croods: A New Age

  • Ethos

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Silver Skates

    ★½

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★½

  • It's Okay to Not Be Okay

  • Normal People

    ★★

  • Undine

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • My Mother

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

  • The Last Czars

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Lux Æterna

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Aquaman

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Boarding School Juliet

  • Green Book

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Never Look Away

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mr. Sunshine

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • What's Wrong with Secretary Kim

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

  • King Lear

    ★★★