• Eternals

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Hidden Child

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The King of Laughter

    ★★★★

  • Freaks Out

    ★★★★

  • The Inner Cage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Mondocane

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Lamb

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Il cattivo poeta

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Do Not Kill Me

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ½

  • Crime Scene

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Dig

    ★★½

  • The Guest Room

    ★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Rose Island

    ★★★★

  • Godmothered

    ★½

  • When Mom Is Away... With the Family

    ★★★

  • The Time of Indifference

    ★★★

  • Il talento del calabrone

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Holidate

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ½

  • Over the Moon

    ½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★

  • The Binding

    ★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★½

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • The Predators

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Our Father

    ★½

  • Antebellum

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★½