Sort by

ILenz has logged 315 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way 2

Jingle All the Way 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Kubrick by Kubrick

Kubrick by Kubrick

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Surfer, Dude

Surfer, Dude

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Killing

The Killing

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Men of Honor

Men of Honor

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
Read the review Edit this entry  
12
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Crow

The Crow

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry