Sort by

ILenz has logged 47 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Serenity

Serenity

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spy Hard

Spy Hard

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Watch Out, We're Mad

Watch Out, We're Mad

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gold

Gold

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crime Busters

Crime Busters

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boys on the Side

Boys on the Side

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry