• They/Them

  • Anything's Possible

  • Fire Island

  • The Staircase

    ★★½

  • Crush

  • The Northman

  • Deep Water

    ★★½

  • X

  • The Lost City

  • Ali Wong: Don Wong

  • Marry Me

  • Jackass Forever

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Scream

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

  • Single All the Way

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • Mayor Pete

  • tick, tick...BOOM!

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Humans

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Dune

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

  • The Hand of God

  • C'mon C'mon

  • The Power of the Dog

  • King Richard

  • Malignant

  • Parallel Mothers

  • He's All That

  • Candyman

  • The Green Knight

  • Old

  • Pig

  • France

  • Red Rocket

  • Lamb

  • Bergman Island

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★

  • Great Freedom

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • Good on Paper

  • The Woman in the Window

  • Mare of Easttown

  • Firebird

  • Yes Day

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Land

    ★★

  • Mass

    ★★

  • Passing

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Flee

  • CODA

    ★★

  • Locked Down

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Let Them All Talk

  • The Prom

  • Dance of the Forty One

  • Happiest Season

  • The Undoing

    ★★½

  • French Exit

    ★★★½