• Don't Worry Darling

  • Spider-Man: No Way Home

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Titane

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • The Father

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★