Sort by

eddie has logged 343 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frances Ferguson

Frances Ferguson

2019
×
Edit this entry  
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
30
Running with Beto

Running with Beto

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Clemency

Clemency

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Bombshell

Bombshell

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pick of the Litter

Pick of the Litter

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
Edit this entry  
13
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Luce

Luce

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Atlantics

Atlantics

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
1917

1917

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read prior review Edit this entry  
01
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
Edit this entry  
20
Diane

Diane

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mister America

Mister America

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry