• Petite Maman

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Onward

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Uncut Gems

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★½

  • It Must Be Heaven

    ★★★★★

  • The Traitor

    ★½

  • Rift

    ★★★½

  • Homeward

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Young Ahmed

    ★★★★

  • Frankie

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • On a Magical Night

    ★½

  • Atlantics

  • Les Misérables

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Dumbo

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Chained

    ★★★

  • Synonyms

    ★★

  • Transnistria

    ★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Good Morning Son

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Unorthodox

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★★

  • The Gentle Indifference of the World

    ★★

  • Knife+Heart

    ★★

  • Dogman

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • Little Tickles

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Sink or Swim

    ★½

  • Rubber Dolphin

    ★★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★

  • Dots

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Yomeddine

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Red Cow

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Wonder