• Morbius

    ★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fog Door

  • I Want You Back

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • A Short Film About Babies

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Minnal Murali

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Embers

  • All Too Well: The Short Film

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Dune

    ★★½

  • #Home

    ★★

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • Time

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • medicament

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • Dreams I Recall

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • The White Tiger

    ★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Sheets

  • Education

    ★★★★

  • Iconoclast

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

  • Small Axe

  • Amour

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Shithouse

  • Soul

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Plumber

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½