Sort by

Wolfie has logged 264 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wide Awake

Wide Awake

1998
×
★★
Edit this entry  
21
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kabir Singh

Kabir Singh

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Ted

Ted

2012
×
★★
Edit this entry  
01
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
Read the review Edit this entry  
26
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
Edit this entry  
26
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1897
×
Edit this entry  
25
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
Read prior review Edit this entry  
24
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
Edit this entry  
12
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Read the review Edit this entry  
11
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Edit this entry  
10
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry