Sort by

Walker has logged 134 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Akakiri

Akakiri

2021
×
Edit this entry  
14
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
Edit this entry  
14
The Elder

The Elder

2021
×
Edit this entry  
14
T0-B1

T0-B1

2021
×
Edit this entry  
13
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
Edit this entry  
12
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
Edit this entry  
02
The Twins

The Twins

2021
×
Edit this entry  
02
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
Edit this entry  
27
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Duel

The Duel

2021
×
Edit this entry  
22
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry