• The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • I'm Gay

  • Second Gear

  • Down The River We Meet

  • Elvis

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • We Were Never Really Strangers

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Too Old for Fairy Tales

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Nine Lives

  • Eternals

    ★★★½

  • Lust

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Britney vs. Spears

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Money Heist: From Tokyo to Berlin

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Don't Breathe 2

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The Medium

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Boy Meets Boy

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★