Sort by

clementine has logged 50 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Edit this entry  
19
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
White Lie

White Lie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hunted

Hunted

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
An Unquiet Grave

An Unquiet Grave

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Mandibles

Mandibles

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Obituary of Tunde Johnson

The Obituary of Tunde Johnson

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lucky

Lucky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
French Exit

French Exit

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lie

The Lie

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Detention

Detention

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Endless

Endless

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Alpha Chow

Alpha Chow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Salad Mixxxer

The Salad Mixxxer

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
May I Please Enter?

May I Please Enter?

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
NewsHits

NewsHits

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Don't Move

Don't Move

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
Edit this entry  
06
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Calibre

Calibre

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mama

Mama

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
03
Southbound

Southbound

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Savage X Fenty Show Vol. 2

Savage X Fenty Show Vol. 2

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry