Sort by

clementine has logged 230 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Keep Sailing

Keep Sailing

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Just Another Girl on the I.R.T.

Just Another Girl on the I.R.T.

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry