clemmie has logged 22 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Edit this entry  
28
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★
Edit this entry  
27
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Edit this entry  
27
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
News of the World

News of the World

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Feral

Feral

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Wendy Williams: The Movie

Wendy Williams: The Movie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Edit this entry