• The Humans

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Belle

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • I Am Lisa

  • Class Action Park

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • #Alive

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Undine

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Horse Girl

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Straight Up

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Children of the Sea

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Swallow

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Golden Glove

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★

  • The Lodge

    ★★

  • Escape Room

    ★★½

  • The VelociPastor

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★