• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Crush

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

  • Monday

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★