• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Black Friday

    ★★

  • Sing 2

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Come From Away

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Encounter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Cyrano

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Vigil

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★½

  • Black Island

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Zeros and Ones

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Stillwater

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • The Birthday Cake

    ★★½