Aaron has logged 317 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dramarama

Dramarama

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Val

Val

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Rent

Rent

2005
×
★★
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
The Feast

The Feast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Immortals

Immortals

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry