• Fire Island

    ★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Photocopier

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Sinkhole

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Belle

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Medium

    ★★★

  • Tokyo Revengers

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Character

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Sweet & Sour

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Seobok: Project Clone

    ★★★

  • Homunculus

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • The Cinderella Addiction

    ★★½

  • Suicide Forest Village

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We Made a Beautiful Bouquet

    ★★★★

  • The Master Plan

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Hold Me Back

    ★★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Prom

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★★★