Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Character

Character

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Photocopier

Photocopier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Belle

Belle

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The House

The House

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tokyo Revengers

Tokyo Revengers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Saint-Narcisse

Saint-Narcisse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Food Luck!

Food Luck!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sinkhole

Sinkhole

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Feels So Good

It Feels So Good

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cleaners

Cleaners

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sway

Sway

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
We Made a Beautiful Bouquet

We Made a Beautiful Bouquet

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry