Aaron has logged 21 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Pope of Greenwich Village

The Pope of Greenwich Village

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bananas

Bananas

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harvey

Harvey

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Schizo

Schizo

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry