RSS feed for IMathYou
  • Geheimsache Doping: Hau rein die Pille!

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Secrets of the Surface: The Mathematical Vision of Maryam Mirzakhani

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Andy Murray: Resurfacing

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Take the Ball, Pass the Ball

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The Bit Player

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Strokes of Genius

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Spiele mit Bart: The Movie ft. Night Trap

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Being Good

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Gifted

    ★★★★

  • Louis C.K.: 2017

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

    ★★★½

  • Sherlock: The Final Problem

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Detective Conan - Episode ONE

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Resistopia: The Movie

  • Lion

    ★★★★

  • Una

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • The D in David

  • Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

    ★★★

  • Detective Conan: The Darkest Nightmare

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice