Sort by

Dylan has logged 28 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lolita

Lolita

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Half of It

The Half of It

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry