RSS feed for Jack
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raising Kratos

Raising Kratos

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Every Brilliant Thing

Every Brilliant Thing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry