Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Haunting

The Haunting

1999
×
Read the review Edit this entry  
14
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frozen

Frozen

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon Ranger and the Temple of the Sea

Pokémon Ranger and the Temple of the Sea

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon 4Ever: Celebi - Voice of the Forest

Pokémon 4Ever: Celebi - Voice of the Forest

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon Heroes: Latios and Latias

Pokémon Heroes: Latios and Latias

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts 5

Fantastic Beasts 5

×
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts 4

Fantastic Beasts 4

2025
×
Read the review Edit this entry  
21
Dumbo

Dumbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Monica and Friends: Lessons

Monica and Friends: Lessons

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
102 Dalmatians

102 Dalmatians

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

×
Read the review Edit this entry  
11
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tipping the Velvet

Tipping the Velvet

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry