Sort by

carol has logged 153 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
August Rush

August Rush

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
One Day

One Day

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Day

One Day

2011
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Wonka

Wonka

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Material Girls

Material Girls

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
½
Read the review Edit this entry