Sort by

asher has logged 32 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Cove

The Cove

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ticky Tacky

Ticky Tacky

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
Edit this entry  
27
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Edit this entry  
25
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Hunting Ground

The Hunting Ground

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
03
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry