• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Till Death

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Motorcyclist's Happiness Won't Fit Into His Suit

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Nobody

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Red Dot

    ★½

  • The Mauritanian

    ★½

  • Lemongrass Girl

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prime Time

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Burrow

    ★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Autonomous

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Lamb of God

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Opera

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • La Verónica

    ★★★½

  • Here We Are

    ★½

  • On the Rocks

    ★★

  • I Am Afraid to Forget Your Face

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ½

  • Teenage Badass

    ★½

  • True Mothers

    ★½

  • Stephanie

    ★★½

  • Dustin

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½