Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Ascension

Ascension

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Taking Off

Taking Off

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ride Lonesome

Ride Lonesome

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Darlings

Little Darlings

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Guitar Mongoloid

The Guitar Mongoloid

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Two Weeks in Another Town

Two Weeks in Another Town

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Salvador

Salvador

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Circle

Circle

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bones

Bones

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Juice

Juice

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry