ImmigrantFilm has logged 21 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Vietnam War

The Vietnam War

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Death Wish

Death Wish

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Girl

Girl

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Generation Wealth

Generation Wealth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Babel

Babel

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Mandingo

Mandingo

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry