Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Robot Monster

Robot Monster

1953
×
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Of Freaks and Men

Of Freaks and Men

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Swoon

Swoon

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Pilgrimage

Pilgrimage

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Romeo and Juliet

Romeo and Juliet

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Steamboat Round the Bend

Steamboat Round the Bend

1935
×
★★★
Edit this entry  
22
Trouble Man

Trouble Man

1972
×
★★★
Edit this entry  
21
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brother

Brother

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thy Kingdom Come

Thy Kingdom Come

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Woman on the Beach

Woman on the Beach

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
India: Matri Bhumi

India: Matri Bhumi

1959
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Horse Thief

The Horse Thief

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X: The Man with the X-Ray Eyes

X: The Man with the X-Ray Eyes

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Redacted

Redacted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
The Black Watch

The Black Watch

1929
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tobacco Road

Tobacco Road

1941
×
★★★
Edit this entry  
10
The Girl Can't Help It

The Girl Can't Help It

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★
Edit this entry  
09
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Men Without Women

Men Without Women

1930
×
★★★
Edit this entry  
08
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Edit this entry  
08
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hill of Freedom

Hill of Freedom

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
They Caught the Ferry

They Caught the Ferry

1948
×
★★★★
Edit this entry  
06
Born Reckless

Born Reckless

1930
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Edit this entry  
05
Kentucky Pride

Kentucky Pride

1925
×
★★★
Edit this entry  
05
One Foot in Heaven

One Foot in Heaven

1941
×
★★★
Edit this entry  
05
Scavenger Hunt

Scavenger Hunt

1979
×
½
Read the review Edit this entry