• Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Queenpins

    ★★★★

  • The Chair

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Skater Girl

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • My Spy

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

  • Frozen II

    ★★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Knives Out

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Blue Planet II

    ★★★★

  • Coco

  • Dunkirk

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★½