Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pooh's Heffalump Movie

Pooh's Heffalump Movie

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Spy

My Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Skater Girl

Skater Girl

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Waitress

Waitress

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
12
That One Day

That One Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Divergent

Divergent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington

Paddington

2014
×
Read prior review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry