Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
People of the Po Valley

People of the Po Valley

1947
×
★★★
Edit this entry  
05
Native Land

Native Land

1942
×
★★★★
Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Today We Fix the World

Today We Fix the World

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Perfect Host

Perfect Host

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Twister

Twister

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Friday

Friday

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Flamingo Kid

The Flamingo Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Holy Matrimony

Holy Matrimony

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
23
All About Asado

All About Asado

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Salaam Cinema

Salaam Cinema

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry