• No Time to Die

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Des

  • Another Round

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Hair Love

  • Nimic

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Missing Link

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

  • High Life

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Incredibles 2