• Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Save Ralph

  • Boneca do Inferno

  • Wonder Woman 1984

  • Hubie Halloween

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Depois da Meia Noite

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • All the Bright Places

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bacurau no Mapa

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★★

  • Eli

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

  • The Girl From the Other Side

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Colours

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Memorable

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

    ★★★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Us

  • For Sama

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Kim Possible

    ½

  • Troop Zero

    ★★★

  • The Great Hack

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Smash and Grab

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Backtrace

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★